Zákaznická podpora

.. PrRrrRoblémy vyřešíme raz dva!

Plánované výpadky a technické problémy

..

29. 11. 2022

⚠️ Nedostupnost webových stránek ČT

Liberec

V současné době evidujeme potíže s připojením na webové stránky České televize, včetně stránek ČT s živým vysíláním. Jedná se o technický problém na straně ČT nebo jejich poskytovatele webových služeb, se kterým z naší strany nemůžeme nic dělat. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace. Situaci neustále monitorujeme a budeme vás informovat o případných změnách. Váš Lbnet 🦕🦖.

Hlášení výpadků

Často kladené dotazy

Co dělat, když mi přestane fungovat internet? 

Jako první zkuste asi na 10 vteřin odpojit napájení antény (malá černá krabička) a poté ho znovu zapnout. Následně proveďte to samé s routerem. (Určitě nemačkejte žádné tlačítko.) Pokud ani jedno nepomůže, zavolejte nám na technickou podporu. Problémem se budeme ihned zabývat.

Bude zřízení přípojky u mě doma možné?

Podívejte se na mapu pokrytí, nebo nám zavolejte. My k vám přijedeme a podíváme se, zda je možné přípojku zrealizovat. Za tuto službu nic neplatíte.

Za jak dlouho od poptání služby budu moci být připojen? 

Jakmile nám zavoláte, je možné provést přípojku do druhého dne.

Jak dlouho trvá běžná instalace?

Doba instalace záleží na její složitosti, většinou jde o hodinu, maximálně o dvě.

Jak instalace probíhá?

Záleží na tom, zda se jedná o optické, kabelové, nebo bezdrátové připojení. Standardně však proces probíhá tak, že vám nejprve nainstalujeme anténu (zpravidla na střechu na tyč k dalším anténám, nebo na komín). Od ní povede kabel k napájení do domu a odtud povede kabel do routeru, nebo rovnou do počítače.

Musím mít k připojení router?

Router není potřeba, kabel od antény je možný zavést rovnou do počítače nebo notebooku. 

Je možné získat nějaké výhody, když přecházím od jiného poskytovatele?

Po dobu trvání výpovědní lhůty u vašeho minulého poskytovatele (zpravidla se jedná o 1 až 3 měsíce) vám poskytneme internet i chytrou televizi zdarma.

Co vše budu muset platit při připojení?

V případě bezdrátového připojení se platí jednorázový instalační poplatek. V něm je zahrnuto zapůjčení bezdrátového pojítka, jeho instalace a zprovoznění u zákazníka včetně nutné kabeláže. Zákazník, pokud potřebuje, si od nás může zakoupit zařízení pro bezdrátové připojení po domě či kanceláři. Dodání wifi routeru provedeme včetně jeho nastavení. 

Instalaci kabelového a optického připojení provedeme zcela zdarma. Ethernetový kabel nebo optické vlákno včetně zásuvky zavedeme přímo do vašeho bytu a vy hradíte pouze router. 

Kolik mě bude stát router?

Po předchozích zkušenostech již nenabízíme nejlevnější routery, které se na trhu dodávají. Cena našeho základního modelu začíná na 750 Kč a cena nejprodávanějšího se pohybuje okolo 1000 Kč. Samozřejmě jsou ale i dražší a výkonnější varianty, které se pohybují v řádu tisíců korun.

Můžu si koupit router sám a nechat si ho od vás jen nakonfigurovat? 

Ano, to je samozřejmě možné. Jen bychom doporučili s námi výběr zkonzultovat.

Kolik budu platit za běžné servisy? 

Pokud půjde o chybu na naší straně, jako třeba vadu routeru, problém na anténě, nebo závady na kabelu, servis provádíme zdarma. 

Co vše budu muset podepsat? 

Standardně se podepisuje pouze smlouva na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 30 dní. (V případě, že bydlíte v námi zasíťovaném bytovém domě, zaplatíte pár desítek korun za natažený kabel a podepíšete smlouvu, opět s třicetidenní výpovědní lhůtou.) 

Pokud budete potřebovat zapůjčit anténu, podepíšete při jejím převzetí předávací protokol. Je samozřejmé, že se s ní něco stane, vyměníme ji na naše náklady.

Pokud podepíšu dvouletou smlouvu, ale rozmyslím si to a budu ji chtít zrušit, co mám dělat?

Smlouvy s úvazkem nenabízíme, standardní výpovědní lhůta u všech smluv činí 30 dní.

Jaké jsou sankce za ukončení smlouvy? 

Žádné sankce ani pokuty za ukončení smlouvy neúčtujeme.

Co když zapomenu zaplatit?

Pokud zapomenete zaplatit za internet, do 14 dnů po splatnosti vám bude poslán upozorňovací email. Po 20 dnech se začne v internetovém prohlížeči zobrazovat upozornění na nezaplacenou službu. Po 30 dnech bude služba pozastavena. Pět dní po pozastavení následuje upomínka dopisem, která je zpoplatněna částkou 180 Kč. Pokud i po 30 dnech od odpojení služby nebude platba uhrazena, předáme případ advokátní kanceláři a dlužná částka se bude navyšovat dle jejích podmínek. Pokud vám bude služba zrušena a vy následně zaplatíte celou dlužnou částku, můžeme vám ji obnovit za jednorázový poplatek 200 Kč.

Nabízíte veřejné IP adresy? 

Ano, veřejnou IP adresu vám rádi poskytneme.

Používáte datové omezení internetu FUP?

Všechen námi poskytovaný internet je bez datového omezení.

Mapa pokrytí služeb

Surfujte v Liberci, Hrádku nad Nisou a blízkém okolí. Prohlédněte si mapu pokrytí našich služeb a užívejte si internet naplno i u vás doma.

Mapa pokrytí

 
 

Dokumenty ke stažení

Ceník bezdrát
Stáhnout Ikonka
Ceník kabel
Stáhnout Ikonka
Ceník optika
Stáhnout Ikonka